Jak wygląda alergia u kota

Jeśli mówimy o alergiach, to bardzo często wymienia się problemy związane z psami. Bardzo rzadko mówi się o kotach, jednak zapomina się, że alergie dotyczą także ich. Coraz więcej przypadków kociej alergii sprawia, że problem ten stał się o wiele poważniejszy niż wcześniej. Bardzo często zwłaszcza w Polsce występują nawet problemy z rozpoznaniem alergii u kotów, ponieważ ciężko jest znaleźć przyczynę alergii. Nawet testy krwi nie są na tyle właściwe, aby określić przyczyny i tyczy się to nawet 70% zwierząt.

Problem z leczeniem
W niektórych przypadkach leczenie okazuje się bezskuteczne, ponieważ pomimo zastosowanych środków alergia nadal nie ustępuje. Jeśli jesteśmy cierpliwi to być może metodą prób i błędów będziemy w stanie po latach ustalić przyczyny takiego problemu. Jeśli więc interesują nas alergię u kotów, to warto pamiętać, że większość tego typu przypadków skupia się na nietolerancji pokarmowej. Koty mogą być uczulone na mięso zwłaszcza z kurczaka czy na jajka a niektóre są nawet uczulone na rybę, co wydaje się bardzo dziwne. Jeśli kupujemy karmę niskiej jakości, to również, może być czynnik wywołujący alergię u kota, ponieważ składniki tego typu pokarmów zawierają w sobie liczne konserwanty, które niekoniecznie są dobre dla naszego zwierzaka. Alergie mogą też występować pod zupełnie innymi postaciami. Jeśli kot ma często problem z wypróżnieniem się lub nagłe biegunki to również może to być sygnał o tym, że koty cierpi na alergię.

Zwierzę powinno unikać mleka
Kot nie powinien spożywać mleka, ponieważ mają one problem z przyjmowaniem laktozy i w wielu przypadkach to również może być niebezpieczna reakcja alergiczna. Alergia pokarmowa nie jest łatwa do wyeliminowania, ale trzeba wprowadzić dla kota ścisłą dietę, po czym usuwać kolejne składniki do skutku aż znajdziemy przyczynę alergii. Warto nawet pokusić się o zmianę nawyków żywieniowych naszego zwierzaka. Być może takie rozwiązanie okaże się najbardziej skuteczne. Alergie pokarmowe to nie żarty to spore zagrożenie dla naszego zwierzaka i musimy jak najbardziej być tego w pełni świadomi. Każdy rodzaj alergii wywołuje zupełnie inne lub zbliżone objawy dlatego powinniśmy być czujni, musimy dobrze opiekować się naszym zwierzaki