Rośliny zagrożeniem dla kota

Koty są mięsożercami, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jednak jak to często bywa u kotów, lubią one przebywać na oknie, gdzie zazwyczaj znajdują się rośliny w doniczkach. Koty wręcz lubią sobie od czasu do czasu pogryźć taką roślinkę, a przynajmniej poskubać liście. Niestety fakt ten nie nastraja nikogo optymistycznie, ponieważ większość liści kwiatów może okazać się bardzo niebezpieczna dla naszego pupila. W takich wypadkach powinniśmy szczególnie chronić naszego kota, ponieważ liście roślin mogą doprowadzić nawet do zatrucia naszego zwierzaka. Musimy się liczyć z tym niebezpieczeństwem i dobrze by było, abyśmy w przyszłości wysiali odpowiednią i całkowicie bezpieczną trawę dla kota.

Oczyszczanie organizmu
W ten sposób zwierze jest w stanie oczyszczać swój organizm, co przekłada się również, na lepsze procesy trawienia. Rośliny nie zawsze powodują tylko i wyłącznie zatrucie. Pamiętajmy, że jeśli nasz kot jest wrażliwy, to liście, mogą doprowadzić do poważnych reakcji alergicznych. Problem ten jest bardzo poważny i nie należy go w żadnym przypadku bagatelizować. Ponieważ nie posiadamy odpowiedniej wiedzy w sprawach roślin, powinniśmy udać się do lekarza weterynarii i po prostu omówić z nim całą sprawę. Specjalista z pewnością powie nam które liście roślin są dla naszego kotka szczególnie niebezpieczne. W ten sposób będziemy mogli dostosować się do naszego zwierzaka, jest to bardzo ważne, ponieważ zatrucia nie zawsze kończą się wyleczeniem kota. W przypadku roślin silnie trujących odratowanie kota może okazać się niemożliwe.

Trawa dla kota
Musimy więc mieć na względzie zalecenia weterynarza, ponieważ tylko tak nasz kot będzie całkowicie bezpieczny. Jeśli wysiejemy trawę dla kotka w odpowiednio dużym pojemniku, problem powinien rozwiązać się sam, ponieważ kot powinien zająć się wtedy skubaniem trawy, odpuszczając sobie nasze roślinki. Dla kota dużym zagrożeniem jest czarny bez, pokrzywa rośliny psiankowate oraz wiele innych rodzajów liści roślin. Chrońmy więc naszego to jedyne słuszne rozwiązanie, jakie tylko mamy do wyboru. Jeśli będziemy uważać, to nasz kot, na pewno się nie zatruje i będzie mógł wieść długie pozbawione problemów życie.