Wypadanie sierści u zwierząt domowych

Pies oraz kot jest narażony na wypadanie sierści. Problem ten dotyczy każdego zwierzaka i pojawia się cyklicznie dwa razy w roku. Kłopot ten może być bardzo uciążliwy, ponieważ pies czy kot pozostawia po sobie bardzo dużo sierści, przez co z łatwością wnika w dywan. Wypadanie sierści to także oznaka choroby czy też zmian hormonalnych. Jest wiele czynników, przez które sierść może wypadać. Jest to o wiele bardziej prawdopodobne, jeśli zwierzak większość roku przesiaduje w domu, tak więc cykl wypadania włosów, może trwać całe 365 dni. Przyczyną utraty sierści jest także złe odżywanie się zwierzaka.

Problemy z sierścią
Jeśli pokarm nie zawiera substancji mineralnych czy też zdrowych tłuszczy to sierść staje się słabsza, przez co przyspiesza to tylko i pogłębia cały proces. Pamiętajmy, że sierść chroni skórę naszego zwierzaka, więc należy zrobić wszystko, aby proces wypadania nie był niebezpieczny dla zwierzaka. Sprawy z odżywianiem można z łatwością poprawić, wystarczy tylko postawić na zbilansowaną karmę, posiadającą wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Musimy zadbać, aby pies czy kot miał stały dopływ witaminy A, E i C, które są najważniejsze. Zwierzęta powinny też spożywać odpowiedniej jakości białka, ponieważ aminokwasy to jeden ze składników budulcowych sierści. Dużą rolę w budowie sierści odgrywają także nienasycone kwasy tłuszczowe.

Witaminy dla kota
Dla zwierzaka to przede wszystkim źródło właściwej energii co jednocześnie przekłada się na swobodniejszy sposób rozbijania witamin, dzięki czemu są one w stanie łatwiej się metabolizować. Jeśli kupujemy karmę dla naszego pupila, zwróćmy uwagę, czy posiada ona kawasy omega 3 i 6, ponieważ to związki, które trzeba dostarczać na bieżąco do organizmu, ponieważ ciało ich nie wytwarza samoczynnie. Dobrze odżywione zwierze wygląda inaczej jego skóra oraz sierść wygląda lepiej. Jeśli nasze zwierzę ma problem z wypadaniem sierści, to powinniśmy pomyśleć o suplementach diety, dzięki czemu będziemy w stanie uzupełnić wszystkie niedobory żywieniowe naszego czworonoga. W taki prosty sposób jesteśmy w stanie z łatwością rozwiązać podstawowe problemy związane z wypadaniem sierści.